Вита-Гем С — инструкция , рецепт, описание на Вита-Гем С и аналоги — в Киеве

О препарате


Препарат ВІТА-ГЕМ С містить як діючу речовину вітамін С (L-аскорбінову кислоту). Біологічна активність вітаміну С обумовлена насамперед її потужними антиоксидантними властивостями. Встановлено, що він є головним антиоксидантом водного середовища організму.


Показания и дозировка


Показання препарату ВІТА-ГЕМ С:


  • Гіповітаміноз (схильності до кровотеч, особливо з ясен; геморагічні діатези, цинга), а також при станах підвищеної потреби у вітаміні С (застудні захворювання, інфекції верхніх дихальних шляхів, що повторюються, ослаблений імунітет, реконвалесценція).


Діти старше 12 років та дорослі приймають 1 порошок на добу, що дорівнює максимальній добовій дозі – 1000 мг аскорбінової кислоти (1 саше). Вміст саше розчинити в ¾ склянки води. Курс лікування становить 7-10 діб.


Передозировка


У разі передозування високими дозами препарату  ВІТА-ГЕМ С можливе порушення функції нирок, посилення синтезу ГСК, підвищення згортання крові, може спостерігатися легкий розлад у роботі шлунково-кишкового тракту при відсутності загальної токсичності, пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози.


Побочные эффекты


При прийомі великих доз аскорбінової кислоти (понад 1 г на день) можуть відзначатися розлади шлунково-кишкового тракту (печія, нудота, діарея), тимчасова зміна реакції сечі в кислий бік, що сприяє утворенню каменів (сечокислий, щавлевокислий або фосфатуричний діатез). При дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази може спричинити гемоліз еритроцитів. Тривале застосування може підвищити толерантність до вітаміну С та пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози. Алергічні реакції – шкірні висипи, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк.


Противопоказания


Протипоказання препарату ВІТА-ГЕМ С:


Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти, схильність до тромбозів, тромбофлебіт, цукровий діабет, сечокам’яна хвороба або підвищена концентрація щавлевої кислоти в сечі, порушення метаболізму заліза, дитячий вік до 12 років. Оскільки препарат містить аспартам, не слід застосовувати його хворим на фенілкетонурію.


Не рекомендується приймати хворим із рідкісними спадковими порушеннями, пов’язаними з непереносимістю фруктози, синдромом порушеної абсорбції глюкози й галактози або дефіцитом сахарози-ізомальтази.


Препарат треба з обережністю призначати у таких випадках: при схильності до сечокам’яної хвороби, при цистинурії, при подагрі, при дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, при таласемії.


Аскорбінова кислота проходить крізь плаценту. Тому препарат в період вагітності застосовують тільки у тих випадках, коли, на думку лікаря, користь для матері перевищує потенційну загрозу для плода. Вітамін С виділяється в грудне молоко, тому слід дотримуватись обережності при застосуванні препарату під час годування груддю.


Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем


Аскорбінова кислота прискорює елімінацію похідних амфетаміну та трициклічних антидепресантів. ВІТА-ГЕМ С зменшує антикоагулянтний ефект похідних кумарину, посилює дію сульфонамідів, підвищує концентрацію в крові саліцилатів (збільшує ризик розвитку кристалурії). Вітамін С посилює абсорбцію заліза, пеніцилінів. Чинить синергічну дію з флавоновими глікозидами, при одночасному застосуванні з естрогенами підвищується рівень гормона в сироватці крові, з пероральними контрацептивами – знижується контрацептивний ефект. Аскорбінова кислота як відновлювач може спотворювати результати різних лабораторних тестів (вміст у крові глюкози, білірубіну, активність трансаміназ, ЛДГ, вміст глюкози в сечі, у т.ч. обумовлювати помилково негативні результати дослідження калу на приховану кров).


Состав и свойства


діюча речовина: 5,0 г порошку містять 1000 мг кислоти аскорбінової (Acidum ascorbicum);


допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, аспартам (Е 951), кислота лимонна безводна, ароматизатор малиновий, сахароза.


Форма выпуска: 


Порошок шипучий.


Шипучий порошок білого або жовтуватого кольору з малиновим запахом та смаком.


Фармакологическое действие: 


Прості препарати аскорбінової кислоти. Код АТС A11G A01.


Препарат ВІТА-ГЕМ С містить як діючу речовину вітамін С (L-аскорбінову кислоту). Біологічна активність вітаміну С обумовлена насамперед її потужними антиоксидантними властивостями. Встановлено, що він є головним антиоксидантом водного середовища організму.


Вітамін С відіграє важливу роль у регуляції окиснювально-відновних процесів, а також у метаболізмі фенілаланіну, тирозину, фолієвої кислоти, норадреналіну, гістаміну, заліза, бере участь в ензиматичних трансформаціях деяких лікарських засобів, вуглеводів, необхідний у синтезі ліпідів, білка й карнитину, регулює імунологічні реакції в організмі, бере участь у процесах гідроксилювання серотоніну, підтримує нормальну проникність капілярів. Вітамін С важливий для синтезу колагену й міжклітинної субстанції опорних тканин (шкіри, кісток, зубів, хрящів, сухожиль, ендотелію капілярів).


Аскорбінова кислота добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті й легко надходить у тканини. Надлишок прийнятого вітаміну С швидко виводиться з організму нирками, трохи знижуючи рН сечі.


Коли людина приймає низькі дози вітаміну С (4 – 64 мг), то ефективність його поглинання висока та становить приблизно 98%, під час прийому високих доз вітаміну С (30 – 180 мг) ефективність поглинання знижується до 80 – 90%; до 75% при 1 г; до 50% при 1,5 г; до 26% при 1,6 г і до 16% при 12 г. Аскорбінова кислота транспортується в плазмі як вільний аніон, що легко транспортується у клітини. Лейкоцити містять вищу концентрацію аскорбінової кислоти, ніж плазма, уся кров та еритроцити. Аскорбінова кислота широко поширюється в тканини тіла. Високі рівні аскорбінової кислоти спостерігаються в таких тканинах, як надниркові залози, гіпофіз і сітківка ока порівняно з низькими рівнями аскорбінової кислоти, що спостерігаються в нирках і м’язовій тканині.


Метаболізм аскорбінової кислоти у людей полягає в незворотному гідролізі дегідроскорбінової кислоти до дикетогулонової кислоти, а потім в окисненні до щавлевої і треонової кислот. Ці метаболіти разом з невеликою кількістю аскорбату-2-сульфату виводяться із сечею разом з неметаболізованою аскорбіновою кислотою. У людей основним шляхом видалення продуктів метаболізму аскорбінової кислоти є виведення із сечею. Виведення аскорбінової кислоти і її метаболітів з калом після перорального застосування дози 60 мг становить майже 3% дози. Денне виведення із сечею після прийому дози 60 мг становить приблизно: 20 — 25% – незмінена аскорбінова кислота (невелика кількість якої знаходиться у зредукованій формі, дегідроаскорбінова кислота), майже 20% виводиться як 2,3-дикетогулонова кислота, близько 40% виводиться як оксалати.


Аскорбату-2-сульфат і цукрово-аскорбінова кислота є другорядними метаболітами. Зростання доз аскорбінової кислоти значно збільшує кількість вітаміну С, що виводиться в незміненому вигляді.


У рандомізованому, двічі сліпому дослідженні доведено, що вітамін С у розчині в дозі 500 мг дає максимальну концентрацію 1,38 mg/Dl після (Tmax) 135 годин, (AUC0-12 становить


3,20 mg/dLh).


Условия хранения: 


Зберігати ВІТА-ГЕМ С слід в закритій упаковці (саше), у захищеному від світла та вологи місці, при температурі не вище 25 ˚С.


Зберігати в недоступному для дітей місці.

Общая информация

  • Форма продажи:

    безрецептурный

  • Действующее в-о:

    Аскорбиновая кислота

Команда https://lekarstva.kiev.ua/ — Инструкции к лекарствам старается наполнять сайт важной информацией а так же инструкциями, описание по применению на каждое лекарство, которое встречается в Украине.

Основные лекарства — это те, которые удовлетворяют приоритетные потребности населения в здравоохранении. Они отбираются с должным учетом распространенности заболеваний и актуальности общественного здравоохранения, доказательств эффективности и безопасности, а также сравнительной экономической эффективности. Они предназначены для того, чтобы быть доступны в функционирующих системах здравоохранения в любое время, в соответствующих лекарственных формах, гарантированного качества и по ценам, которые могут себе позволить люди и системы здравоохранения.

Типовой список основных лекарственных средств ВОЗ и Типовой список основных лекарственных средств для детей обновляются и публикуются каждые два года, предназначенные в качестве руководства для стран или региональных властей по принятию или адаптации в соответствии с местными приоритетами и руководящими принципами лечения для разработки и обновления национальных списков основных лекарств. Выбор ограниченного числа основных лекарств в качестве основных с учетом национального бремени болезней и клинических потребностей может привести к улучшению доступа за счет рационализации закупок и распределения качественных лекарств, поддержки более рационального или надлежащего назначения и использования и снижения затрат как для систем здравоохранения, так и для пациентов.

Всегда обращайтесь к врачу, самолечение вредит вашему здоровью

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *